Rus turist 'Türkiye gibisini bulamadı'

Rus turist 'Türkiye gibisini bulamadı'

Rus hükümetinin Türkiye turlarının satışına izin vermesinin ardından tarifeli seferlerle Antalya'ya gelen Rus turistler, turizm cennetinde tatil yapmanın keyfini sürüyor

Rusya'yla ilişkilerin normalleşmeye başlamasının ardından Rus hükümeti Türkiye turları satışlarına olan yasağı kaldırmıştı. Bu haber üzerine birçok Rus turist rotasını yeniden Türkiye'ye çevirdi. Eşi ve çocuklarıyla tatilini Belek Turizm Bölgesi'ndeki bir otelde geçiren Rus turist Sergey Yermolenko, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Antalya'ya her yıl geldiklerini ve hiçbir ülkede Türkiye'deki kadar güzel servis kalitesi bulamadıklarını söyledi.

"TÜRKİYE'DE EVİMİZDE GİBİYİZ"

Yermenko açıklamasının devamında "Deniz her yerde olabilir ama en güzel deniz Türkiye'de. Burada ayrıca herkes Rusça biliyor, çocuklarım için Rusça bilen personel olması çok önemli. Türkiye'de evimizde gibiyiz" dedi. İki ülke arasındaki ilişkilerin normalleşmesinden önce başka bir ülkeye tatil planı olduğunu belirtti. "Antalya'ya gelmeden önce Kıbrıs'ta tatil planımız vardı. İki ülke arasındaki ilişkilerin yumuşamasıyla yeniden Türkiye'ye gelmeye karar verdik. Hiçbir ülkede her şey dahil sistem gibi bir hizmet bulamıyoruz. O yüzden aile tatilimiz için mutlaka Türkiye'yi tercih ediyoruz. Burası küçük bir cennet" dedi.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiş.

Yorum Yap