İbn Haldun Üniversitesi Erdoğan’ın katılımıyla açılıyor

İbn Haldun Üniversitesi Erdoğan’ın katılımıyla açılıyor

Türkiye'de ve dünyada "araştırma üniversitesi" olarak öne çıkan İbn Haldun Üniversitesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Başakşehir'de açılıyor.

Başakşehir, ilk üniversitesine kavuşuyor.

Türkiye'de ve dünyada "araştırma üniversitesi" olarak öne çıkan İbn Haldun Üniversitesi, Başakşehir'de eğitime başlıyor. 

Üniversitenin açılış töreni 20 Mayıs Cumartesi günü Saat 10:00'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla İstanbul Kongre Merkezi'nde yapılacak. 

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) tarafından Kayaşehir'de kurulan İbn Haldun Üniversitesi'nin açılış programı, 4. Uluslararası İbn Haldun Sempozyumu ile birlikte yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve siyaset dünyasının önde gelen isimlerinin katılımı ile gerçekleşecek programa üniversitenin mütevelli heyetinde yer alan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da katılacak. 

Sempozyum düzenlenecek 

Açılışın ardından gerçekleştirilecek olan 4. Uluslararası İbn Haldun Sempozyumu ise dünyanın sayılı üniversitelerinin akademik kadrolarını ağırlayacak. Programda; siyaset, iktisat, eğitim, felsefe, ilahiyat, tarih, sosyoloji konularında oturumlar gerçekleştirilecek. Açılış programı ve sempozyum boğaz gezisi ve Klasik Türk Musikisi konseri ile sona erecek.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiş.

Yorum Yap